NA GORENJSKI AVTOCESTI

Policisti ustavili motorista, ki je divjal z 233 km/h, to je kazen

Policisti opozarjajo: takšna vožnja ogroža življenja.
Fotografija je simbolična. FOTO: Getty Images/iStockphoto
Fotografija je simbolična. FOTO: Getty Images/iStockphoto
STA, A. G.
 11. 5. 2026 | 18:13
1:22

Gorenjski prometni policisti so v soboto nekaj po 18. uri na avtocestnem odseku Lipce-Radovljica izmerili hitrost voznika motornega kolesa s slovensko registrsko tablico, ki je močno presegel dovoljeno hitrost. V smeri Ljubljane je na odseku, na katerem je hitrost omejena na 110 kilometrov na uro, vozil s hitrostjo 233 kilometrov na uro. Kot so danes sporočili s Policijske postaje Kranj, je voznik motorja najvišjo dovoljeno hitrost prekoračil za 123 kilometrov na uro. Policisti zoper njega vodijo prekrškovni postopek. Za tak prekršek je predpisana globa v znesku 1200 evrov in devet kazenskih točk.

Kot so napovedali, bodo policisti s poostrenimi nadzori spoštovanja prometnih predpisov nadaljevali tudi v prihodnje. »Želimo dvigniti stopnjo pričakovanja med kršitelji z zavedanjem, da bodo ob storitvi prekrška kontrolirani in ustrezno sankcionirani, ter s tem doseči, da bi se vsak voznik ali udeleženec v prometu zavedal svojih dejanj in odgovornosti. S tem bi bilo prekrškov in prometnih nesreč na naših cestah veliko manj,« so poudarili na Policijski upravi Kranj.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
VIDEO
Promo
ZDRAVJE
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
DONOSNO
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
KULTURA
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
NASVET
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
RECEPTI
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
SPREMEMBA
Sovoznik
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI