MIRNA – Uprava za zaščito in reševanje poroča o prometni nesreči, v kateri so morali pomagati tudi gasilci. Ob 3.51 je na železniškem prehodu v Gomili v občina Mirna voznik z osebnim vozilom prebil obcestno zaščitno ograjo, uničil železniško signalizacijo in pristal na strehi zunaj vozišča.
Gasilci PGD Trebnje so odklopili akumulator na vozilu, pomagali reševalcem pri prenosu poškodovane osebe, postavili vozilo na kolesa in ga zvlekli na cestišče, usmerjali promet in razsvetlili kraj dogodka.
Reševalci nujne medicinske pomoči ZD Trebnje so eno poškodovano osebo oskrbeli na kraju, drugo pa so odpeljali v bolnišnico v Novo mesto.
Obveščene so bile vse pristojne službe.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
