DELOVNA NESREČA

Stal na pnevmatiki nakladača, ko se je zgodilo. Delavec (36) je hudo poškodovan

Zgodilo se je na deponiji na območju naselja Srpenica v občini Bovec.
Fotografija je simbolična. FOTO: Dokumentacija Dela
Fotografija je simbolična. FOTO: Dokumentacija Dela
M. U.
 14. 5. 2026 | 20:31
1:16

Policisti Operativno-komunikacijskega centra Policijske uprave Nova Gorica so okoli 8. ure, prejeli obvestilo o delovni nesreči na deponiji na območju naselja Srpenica v občini Bovec, v kateri se je poškodoval 36-letni delavec.

Huje si je poškodoval roko

Po prvih zbranih podatkih je delavec med opravljanjem vzdrževalnih del stal na pnevmatiki nakladača, kjer je izvajal mazanje cilindrov. Pri tem mu je spodrsnilo, zaradi česar je z višine približno 1,5 metra padel na tla ter z roko udaril ob žlico nakladača. Po dosedanjih ugotovitvah si je predvidoma huje poškodoval roko.

image_alt
V hudi delovni nesreči življenje izgubil 38-letnik, kljub hitri pomoči ga niso uspeli rešiti

Policisti Policijske postaje Bovec so tujo krivdo izključili. Poškodovanega delavca so na kraju oskrbeli reševalci NMP ZD Tolmin, nato pa so ga prepeljali na nadaljnje zdravljenje v splošno bolnišnico v Šempeter pri Gorici. O dogodku so policisti obvestili preiskovalno sodnico Okrožnega sodišča v Novi Gorici, okrožno državno tožilko v Novi Gorici in pristojno delovno inšpekcijsko službo. 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Photo
PRESENEČENJE
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
Promo
KOLENO
Promo
ELEKTRIKA
Promo
DONOSNO
Promo
FINANCE
Promo
LEPOTA
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
SUVERENOST
PromoPhoto
ZANIMIVO
TEŽKE RAZMERE
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
Promo
KJE POLNITI
PremiumPromo
FRANJA
VIDEO
Sovoznik