ZGORNJA KUNGOTA – Policisti PP Šentilj so v sodelovanju z mariborskimi kriminalisti 27 oktobra k dežurni preiskovalni sodnici okrožnega sodišča v Mariboru privedli 28-letnega moškega z območja Zgornje Kungote, ki je utemeljeno osumljen storitve dveh velikih tatvin.
Osumljen je vloma v stanovanjsko hišo na območju občine Zgornja Kungota, ki ga je storil 24. oktobra, s tem pa si je prilastil nakit in več različnega orodja v skupni vrednosti 12.000 evrov. Poleg tega je v noči na 8. oktober v Mariboru vlomil v osebni avtomobil in iz njega ukradel dva otroška sedeža ter različno dokumentacijo oškodovanca. Oškodoval ga je za približno 600 evrov.
Moški je osumljen še več tovrstnih kaznivih dejanj, ki jih je storil v času od avgusta letos, ko je bil odpuščen s prestajanja zaporne kazni zaradi teh kaznivih dejanj.
Preiskovalna sodnica je po zaslišanju zoper osumljenca odredila pripor, poročajo štajerski policisti.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
