MARIBOR – Policisti PP Maribor II so ponoči okoli 2. ure na parkirišču pred enim od stanovanjskih blokov na Ulici Veljka Vlahovića v Mariboru prijeli in pridržali 29-letnega Mariborčana in 22-letnika iz Pragerskega. Prijeta sta v izposojeno kombinirano vozilo nalagala kolo z motorjem (yamaha, tip NS50N) črne barve, ki sta ga med 22.30 in 2.00 zaklenjenega z verigo odtujila na hodniku v 3. nadstropju stanovanjskega bloka. Kolo z motorjem sta do kombiniranega vozila prinesla.
V kombinirano vozilo sta nalagala tudi štiri aluminijasta platišča, velikosti 18 col, znamke BMW, na katerih so bile nameščene pnevmatike znamke Bridgestone Potenza. Te sta med 0.30 in 2.00 v zaklenjeni podzemni garaži istega stanovanjskega bloka odtujila s parkiranega osebnega avtomobila znamke BMW, tip 116i.
Policisti so jima ukradene predmete zasegli, o tatvini obvestili oba oškodovanca in jima predmete tudi vrnili.
Po opravljenem zaslišanju so osumljenca izpustili na prostost, a ju bodo kazensko ovadili pristojnemu tožilstvu.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
