TIHOTAPIL LJUDI

V kombiju 25 prebežnikov

Indijca in 24 Pakistancev je v kombiju skrival 22-letnik.
B. K. P.
 12. 8. 2015 | 21:00
 9. 9. 2025 | 09:53

SLOVENSKE KONJICE – V torek okrog 22. ure so policisti Specializirane enote za nadzor državne meje na avtocesti v bližini Slovenskih Konjic ustavili in preverili 22-letnega voznika kombiniranega vozila, sicer državljana Pakistana z dovoljenjem za začasno bivanje v Italiji. Bili so nemalo presenečeni, ko so odprli vrata kombija in v njem uzrli ker 25 potnikov. Razen državljana Indije so bili vsi voznikovi rojaki, nihče od njih pa ni imel dovoljenja za bivanje na območju Evropske unije.

Policisti so vozniku odvzeli prostost in mu vozilo zasegli. Zaradi suma storitve kaznivega dejanja prepovedanega prehajanja meje ali ozemlja države bo priveden k preiskovalnemu sodniku. Za omenjeno kaznivo dejanje je zagroženo do osem let zaporne kazni. Nelegalne prebežnike bodo policisti vrnili na Madžarsko, od koder jih je 22-letnik tudi pripeljal, namenjeni pa so bili v Italijo.

Že prejšnji teden so policisti Specializirane enote za nadzor državne meje na avtocesti na območju Policijske uprave Celje odkrili štiri državljane Pakistana, ki na našem območju ne bi smeli biti. V avtomobilu je četverico prevažal 49-letni Madžar. Tudi njemu so policisti odvzeli prostost. Preiskovalni sodnik mu je odredil pripor, potnike pa so odpeljali nazaj na Madžarsko.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
NASVET
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
VIDEO
PromoPhoto
DONOSNO
Promo
ZDRAVJE
Sovoznik
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
SPREMEMBA
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
KULTURA
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
POVEZANI