PRIJETA

V Šiški sta ropala 15- in 17-letnik

Blagajničarki sta grozila z orožjem, za katero ni vedela, da je imitacija.
Fotografija je simbolična.
Fotografija je simbolična.
T. L.
 30. 7. 2015 | 12:30
 10. 9. 2025 | 15:33

LJUBLJANA –  V torek ob 14.50 so policiste obvestili o ropu trgovine na območju Šiške. Ugotovili so, da sta v trgovino vstopila moška, ki sta pri sebi imela orožje (v nadaljevanju preiskave se je sicer izkazalo, da je šlo za imitacijo).

Eden od osumljencev je blagajničarki zagrozil s pištolo in zahteval denar. Blagajničarka se je umaknila, osumljenec pa je stopil do blagajne. Ker je ni mogel odpreti, je drugi osumljenec ponovno zagrozil blagajničarki, zato jo je odprla. Osumljenca sta sama pobrala bankovce iz blagajne, nato pa peš zbežala s kraja.

Na podlagi opisa so policisti kmalu po izvršitvi kaznivega dejanja prijeli oba osumljenca (enega na domu prebivanja, drugega v bližini dogodka) in jima za nujno potreben čas odvzeli prostost.

Na podlagi odredbe sodišča sta bili opravljeni tudi hišni preiskavi, v katerih so odkrili in zasegli predmete, ki izvirajo iz kaznivega dejanja. V dogodku ni bil nihče telesno poškodovan, nastalo pa je za približno 800 evrov škode.

Mladoletna osumljenca, stara sta 15 in 17 let, bodo kazensko ovadili. Nobenega od njiju še niso obravnavali zaradi kaznivih dejanj. 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
TEŽKE RAZMERE
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
SPREMEMBA
Sovoznik
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
Promo
ŽIVLJENJE
Promo
FINANCE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
VIDEO
Photo
PRESENEČENJE
Promo
DONOSNO
PremiumPromo
FRANJA
INTERVJU
Promo
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE