DELOVNA NESREČA

V Velenju se je porušil gradbeni oder, pet ljudi odpeljali v bolnišnico

V Velenju se je danes nekaj po 10. uri zgodila huda delovna nesreča.
Fotografija je simbolična. Foto: Roman Šipič 
Fotografija je simbolična. Foto: Roman Šipič 
N. Č.
 29. 5. 2026 | 11:23
 29. 5. 2026 | 12:12
1:07

V Velenju se je danes nekaj po 10. uri zgodila huda delovna nesreča. Kot je poročal Dnevnik, naj bi se na gradbišču nove stavbe porušil glavni gradbeni oder, pod katerim naj bi ostalo ujetih več delavcev. S PU Celje so potrdili, da so bili okoli 10. ure obveščeni o delovni nesreči, v kateri pa je bilo poškodovanih pet ljudi.

Poškodovane so z reševalnimi vozili odpeljali v celjsko in slovenjgraško bolnišnico. Stopnje poškodb še niso znane, so sporočili s PU Celje. Po podatkih s terena naj bi bila vsaj dva delavca v kritičnem stanju. 

Do nesreče je po prvih podatkih prišlo pri vlivanju plošče v večji hali, do nesreče pa je prišlo v bližini industrijske cone.

Ogled kraja nesreče, ki sta se ga udeležila preiskovalni sodnik in okrožna državna tožilka, še poteka, zato bo več informacij  znanih po uradnih pojasnilih pristojnih služb.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
TEŽKE RAZMERE
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
PremiumPromo
FRANJA
Promo
ZDRAVJE
Promo
KOLENO
Promo
LEPOTA
Promo
ELEKTRIKA
Sovoznik
Promo
KJE POLNITI
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PromoPhoto
ZANIMIVO
PromoPhoto
ZDRAVJE
SUVERENOST
Photo
PRESENEČENJE
Promo
FINANCE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
DONOSNO
VIDEO