NEVARNO

Zaradi elektronskih cigaret dve mladoletni osebi na Goriškem potrebovali zdravniško pomoč

Posredovali so reševalci NMP Zdravstvenega doma Nova Gorica, ki so jima nudili pomoč.
Simbolična fotografija FOTO: Getty Images/istockphoto
Simbolična fotografija FOTO: Getty Images/istockphoto
M. U.
 16. 5. 2026 | 16:05
1:23

Policisti Policijske postaje Nova Gorica so v sredo na Goriškem obravnavali sum kaznivega dejanja omogočanja uživanja prepovedanih drog, povezanega z uporabo elektronskih cigaret (»vape«), ki bi lahko vsebovale THC (tetrahidrokanabinol), psihoaktivno snov iz prepovedane droge konoplje. Po uporabi teh naprav sta dve mladoletni osebi na kraju dogodka občutili zdravstvene težave. Posredovali so reševalci NMP Zdravstvenega doma Nova Gorica, ki so jima nudili pomoč; bolnišnično zdravljenje ni bilo potrebno. Policija je v okviru preiskave zasegla napravi »vape« in ju poslala v analizo. O zadevi je bilo obveščeno tudi pristojno državno tožilstvo, policijska preiskava pa se nadaljuje.

image_alt
Kruta realnost e-cigaret: pri 22 ima pljuča kot 80-letnica, ostaja ji nekaj mesecev življenja

Sicer pa so prejšnji mesec že poročali o zasegu več sto tovrstnih elektronskih naprava (vape naprav) na Goriškem. Policisti Postaje za izravnalne ukrepe Nova Gorica so skupaj z novogoriškimi kriminalisti 20. aprila 2026 v okviru hišne preiskave na Goriškem pri osumljencu zasegli tudi večjo količino elektronskih naprav za uparjanje (skupno 541 kosov), za katere je obstajal sum, da vsebujejo THC, psihoaktivno snov iz prepovedane droge konoplje.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
KOLENO
Promo
ELEKTRIKA
PromoPhoto
ZANIMIVO
Promo
LEPOTA
PromoPhoto
ZDRAVJE
VIDEO
Promo
DONOSNO
PremiumPromo
FRANJA
Promo
ZDRAVJE
Promo
KJE POLNITI
Sovoznik
Photo
PRESENEČENJE
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
Promo
FINANCE
SUVERENOST
TEŽKE RAZMERE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI