
Galerija

NOVO MESTO, ŠENTJERNEJ – Komaj 23 let je dopolnil Aleš Kosec iz Gazic pri Brežicah, pa je že globoko zagazil na kriva pota. Specialni povratnik, ki je v preteklih letih kradel kot sraka, čeprav je, dokler je bil na svobodi, prejemal socialno pomoč, si je z bogato zbirko kriminalnih dejanj, predvem premoženjskih, nakopal dolgo zaporno kazen. Ko so mu namreč na okrajnem sodišču v Brežicah združili vse izrečene kazni, se je enotna glasila šest let in sedem mesecev zapora. Resda je leto in pol že zaprt in izračunal je, da bo na prostost prišel 2021., a tudi to leto se kaj lahko odmakne v prihodnost.
Eno leto zapora mu namreč grozi tudi zaradi vloma v enega od gostinskih lokalov v Šentjerneju, ki ga je skupaj z mladoletnikom Blažem J. za tarčo izbral maja 2013. Odnesla sta, tako obtožnica, zaboj piva, dve steklenici jägermeistra, kovinsko blagajno, denarnico s 100 evri, cigarete. Vsega skupaj je bilo za vsaj 1200 evrov in na okrožnem sodišču je višji državni tožilec Srečko Hočevar zanj v primeru priznanja predlagal eno leto zapora. »Priznam, da sva vlomila v lokal, nisva pa vzela denarja, cigaret in računalnika, odnesla sva le zaboj piva in žganje. Dan po vlomu je prišel lastnik lokala k Blažu in mu rekel, naj vrne nakradeno, in mu je tudi izročil, kar sva vzela,« je razlagal Kosec, ki je predlagal, naj na sodišče, ko bo razpisana glavna obravnava, pride še lastnik lokala, da bo povedal, kaj je res izginilo. »Eno leto je velika kazen. Ne bi se strinjal z njo,« je še pripomnil, preden sta ga pravosodna policista peljala nazaj v zapore na Dob.