V GORAH

Zdrs v smrt 37-letnega Kamničana

V ponedeljek zjutraj se je odpravil na pot, nato pa se ni več javljal na mobitel.
T. L.
 27. 10. 2015 | 16:15
 9. 9. 2025 | 03:34

LJUBLJANA – V Julijskih Alpah na italijanski strani je v smrt zdrsnil slovenski planinec. Italijanski mediji so sprva poročali, da je planinec pogrešan, vendar pa so ga našli mrtvega. Kot nam je povedal Matjaž Šerkezi, strokovni sodelavec Planinske zveze Slovenija (PZS), se je 37-letnik z območja Kamnika sam odpravil na goro Montaž včeraj zjutraj. Ko se svojcem ni javil na telefon, se je začela iskalna akcija, ki pa žal ni prinesla razveseljivih novic. Planinca so namreč našli mrtvega, za prezgodnjo smrt pa je najverjetneje kriv zdrs s poti. Tragični dogodek sicer še preiskuje italijanska policija. 

Preminuli planinec je bil sicer član PZS. Ob tej žalostni priložnosti je Šerkezi poudaril, naj planinci ne pozabijo, da se je v gorah zima že začela, kar utegne biti še posebej nevarno v času, ko se že znoči. 

Montaž (tudi Bojec, Špik nad Policami oz. Poliški Špik) je z 2753 metri za Triglavom najvišja gora v celotnih Julijskih Alpah. 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
BOLEČINE V HRBTU
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
TVEGANJE
Promo
ZDRAVJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
Sovoznik
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
IZGUBA
Promo
NAPAD
PromoPhoto
NASVET
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
PromoPhoto
ZAUPANJE
Promo
POVEZANI
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Promo
RAST