LJUBLJANA – V Julijskih Alpah na italijanski strani je v smrt zdrsnil slovenski planinec. Italijanski mediji so sprva poročali, da je planinec pogrešan, vendar pa so ga našli mrtvega. Kot nam je povedal Matjaž Šerkezi, strokovni sodelavec Planinske zveze Slovenija (PZS), se je 37-letnik z območja Kamnika sam odpravil na goro Montaž včeraj zjutraj. Ko se svojcem ni javil na telefon, se je začela iskalna akcija, ki pa žal ni prinesla razveseljivih novic. Planinca so namreč našli mrtvega, za prezgodnjo smrt pa je najverjetneje kriv zdrs s poti. Tragični dogodek sicer še preiskuje italijanska policija.
Preminuli planinec je bil sicer član PZS. Ob tej žalostni priložnosti je Šerkezi poudaril, naj planinci ne pozabijo, da se je v gorah zima že začela, kar utegne biti še posebej nevarno v času, ko se že znoči.
Montaž (tudi Bojec, Špik nad Policami oz. Poliški Špik) je z 2753 metri za Triglavom najvišja gora v celotnih Julijskih Alpah.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
