OGENJ

Apokalipsa na Madžarskem: razneslo tovarno MOL-a, delavci mrtvi ali hudo opečeni (VIDEO)

Po zadnjih podatkih, ki jih je predstavil madžarski premier, je sedem ljudi utrpelo hude opekline, en delavec pa je umrl.
Točne okoliščine nesreče še niso znane- FOTO: zajem zaslona, omrežje Facebook
Točne okoliščine nesreče še niso znane- FOTO: zajem zaslona, omrežje Facebook
G. P.
 22. 5. 2026 | 11:33
 22. 5. 2026 | 12:53
1:04

V petrokemični tovarni MOL v Tiszaújvárosu na Madžarskem je prišlo do hude eksplozije, v kateri je umrl delavec, več drugih pa je bilo hudo poškodovanih. Novico o nesreči je prvi sporočil madžarski premier Péter Magyar, ki je dejal, da sta se na kraj eksplozije takoj odpravila minister za energetiko István Kapitány in izvršni direktor MOL Zsolt Hernádi. Izrazil je tudi sožalje družini delavca, ki je v požaru preminil.

MOL je potrdil, da je do eksplozije prišlo med ponovnim zagonom obrata 'Olefin 1', znotraj petrokemičnega kompleksa v Tiszaújvárosu. Družba je sporočila, da so gasilci požar sicer spravili pod nadzor, vendar bo intervencija trajala še nekaj časa. Medtem strokovne službe že ugotavljajo vzrok incidenta.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PRESENEČENJE
Promo
SPREMEMBA
Promo
ZDRAVSTVO
Promo
ZDRAVJE
Promo
FINANCE
PremiumPromo
FRANJA
TEŽKE RAZMERE
VIDEO
Sovoznik