SAN ANTONIO – Družina, ki je žalovala ob izgubi 25-letne hčerke, je le nekaj ur po žalni slovesnosti doživela nov šok – truplo njihovega dekleta, ki je v začetku meseca umrlo po dolgi in hudi bolezni, je namreč izginilo iz mrtvašnice, kjer je čakalo na upepelitev. Zaposleni v mrtvašnici so šele dan pozneje ugotovili, da je truplo Julie Mott izginilo, zato policija domneva, da so ga izprijenci odnesli v treh urah med žalno slovesnostjo in zapiralnim časom mrtvašnice. Znakov vloma namreč ni bilo niti se ni sprožil alarm. Nadzornih kamer v mrtvašnici nimajo, zato policisti ne vedo, kako so izpeljali to sprevrženo dejanje in kdo je zanj odgovoren. »Zdaj je na prvem mestu, da Julie vrnemo njenim bližnjim. Takoj zatem pa moramo ugotoviti, kdo je to storil, in ga pripeljati pred sodnika,« je za New York Post povedal načelnik policije v San Antoniu Javier Salazar, ki v svoji 22-letni karieri še ni naletel na kaj podobnega.
»Kdor je to storil, ni imel namena ukrasti prazne krste, več kot očitno je bila tarča prav truplo,« je dodal Salazar. Lastnik mrtvašnice, ki tistemu, ki bi policistom pomagal najti Julie, ponuja 20.000 dolarjev nagrade, meni, da bi lahko bili za tatvino odgovorni aktivisti, ki nasprotujejo upepelitvi, a policisti tega še ne morejo potrditi. »Trenutno so vsi osumljenci,« pravi Salazar, Juliejin oče pa je tatu oziroma tatove tudi javno prosil, naj družini vrnejo pokojno hčer, ki bi jo radi dostojno položili k večnemu počitku.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
