Več kot teden dni trajajoče iskanje več kot 800 policistov
se je končalo uspešno. 12-letno
Moniko Karimanović, ki jo je ugrabil
Ninoslav Jovanović, so v nedeljo našli živo. Še vedno je v bolnišnici v Nišu, njeno zdravstveno, predvsem pa psihofizično stanje pa se izboljšuje. Kot poročajo srbski mediji, je Monika dobesedno v karanteni: varnostni nadzor je močno poostren, oddelek pediatrije pa domala izpraznjen. V sobi je povsem sama, do nje pa imajo dostop le mati
Aleksandra in zdravniki. Čeprav ji je dolgčas in se počuti osamljeno, policija ne želi tvegati, saj je
ugrabitelj še vedno na begu.
Policist
Zlatko Novovič, ki je Moniko v nedeljo našel v zapuščeni hiši v vasi Pasjača, je za
Informer povedal, da se je s policijske postaje odpravil v vas, ker so dobili sporočilo, da so videli skozi okno neke zapuščene hiše skočiti neznanca. Novović je stopil v hišo in v njej našel dekle. »Sedela je na postelji, prestrašena. Povsem bleda v obraz me je gledala. Vprašal sem jo, ali je Monika Karimanović. Dobil sem pritrdilni odgovor. Rekla mi je tudi: Ne me tepsti, prosim vas. Povedal sem ji, da sem policist in da je zdaj varna.«
Preberite še:
Starši jokali od veselja (VIDEO)
Novović je nato poklical reševalce in policijsko okrepitev. »Ves čas sem bil ob njej, nisem se umaknil. Bila je zelo zaskrbljena. Šele ko sem poklical mamo
Aleksandro, da je spregovorila z njo, se je malo pomirila. Bila je tudi žejna in sestradana, saj je tisti dan jedla le bombone.«
Ugrabitelj Jovanović, za katerega sumijo, da jo je popihal v Bolgarijo, je sicer v Srbiji znan tudi kot malčanski brivec (po vasi Malča).