ZAGREB – Hrvaški policisti so v torek ustavili 57-letnega Slovenca, ki je na avtocesti proti Splitu dirkal z 246 kilometri na uro oz. za 116 kilometrov več, kot je dovoljeno. Ustavili so tudi 40-letnega Irca, ki je peljal le kilometer na uro počasneje. Plačala sta denarno kazen in dobila enomesečno prepoved vožnje na Hrvaškem.
Liško-senjska policijska uprava ni objavila višine denarne kazni, a je na Hrvaškem kazen za prekoračitev hitrosti za več kot 50 kilometrov med 3000 in 5000 kunami (med 392 in 653 evri). Če gre za prvi tovrstni prekršek voznika, praviloma zaračunajo najnižjo možno kazen.
Rekorder je Splitčan
Na hrvaških avtocestah pogosto ustavljajo neodgovorno hitre voznike, ki peljejo tudi čez 200 kilometrov na uro. Med njimi Slovenci niso izjema.
Glede na objavljene policijske podatke sicer neslavni rekord z 277 kilometri na uro še vedno drži Splitčan, ki je novembra 2009 z osebnim vozilom drvel v bližini Splita, prav tako na avtocesti med Zagrebom in Splitom.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
