PARIZ – Francoska policija je izdala javno opozorilo, da na turiste, ki potujejo po državi, prežijo tolpe lažnih policistov in jih ustavljajo ter nato oropajo. Nepridipravi so oblečeni v policijska oblačila, njihovi avtomobili pa so neoznačeni in imajo na strehi nameščene modre utripajoče luči. V zadnjih nekaj tednih so oropali na ducate Francozov, zdaj pa so začeli prežati na turiste. Navadno udarijo ponoči, med drugo in šesto uro, ko so njihove žrtve utrujene in jih zaradi tega težje prepoznajo kot posnemovalce.
»Preiščejo vozila, vzamejo kar koli vrednega. Pretvarjajo se, da iščejo droge ali ponarejene dokumente,« je v nekem intervjuju pojasnil predstavnik policije. »Običajno žrtvam z lučmi svetijo v obraz, poberejo jim ključe od avtomobilov in mobilne telefone, tako da lahko pravočasno zbežijo.« Ne preseneča, da se jih je že prejel vzdevek avtocestni pirati. Prvič so udarili maja v Parizu, zdaj pa so postali zelo razpredena in dobro organizirana tolpa. Zanimivo je, da so policisti enega zlikovca že ujeli. Izkazalo se je, da gre za 49-letnega Hrvata.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
