OMIŠ – V hudi prometni nesreči, ki se je zgodila včeraj okoli 16. ure na jadranski magistrali v kraju Pisko pri Omišu, je umrl slovenski motorist, poroča portal index.hr. Po poročanju portala se je 49-letni Slovenec pri veliki hitrosti s svojo yamaho zaletel v 36-letnega Avstralca, ki se je s hondo pripeljal nasproti.
Očividci trdijo, da je slovenski motorist prehiteval avtobus v ovinku kljub temu, da je na cestišču narisana polna črta.
Prizor na kraju nesreče naj bi bil po pisanju index.hr grozljiv. Yamaha in honda sta se zaleteli pri veliki hitrosti. Čeprav sta motorista nosila čeladi, za Slovenca ni bilo rešitve, njegovo smrt so potrdili takoj na kraju nesreče.
Avstralca so hudo poškodovanega prepeljali v splitsko bolnišnico in je v smrtni nevarnosti.
Cesta je bila na razdalji 10 kilometrov zaradi ogleda zaprta kar tri ure, promet pa so preusmerjali na stranske ceste.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
