DUBROVNIK – Starši deklice, ki je lani umrla med porodom v bolnišnici v Dubrovniku, so vložili dve ločeni tožbi. Bolnišnico tožijo zaradi duševnih bolečin ob izgubi novorojenčice, saj so njeno trupelce brez njihove vednosti odvrgli kar med bolnišnične odpadke. Poleg tega jih tožijo še zaradi zdravniških napak, ki bi lahko bile krive za dekličino smrt, poroča Jutarnji list.
Po posvetu s sodnim izvedencem se je namreč izkazalo, da je bilo med porodom kar nekaj napak, katerih posledica bi lahko bila dekličina smrt. Nosečnica je lani 30. junija prišla v porodnišnico, ko je bila že v 41. tednu nosečnosti. Do takrat ni bilo zapletov med nosečnostjo. Zdravnica je ocenila, da bodo nosečnici morali umetno sprožiti popadke, zato so jo ob 9.20 odpeljali v porodnišnico, kjer pa jo je zdravnik, ki sicer ni redno zaposlen v bolnišnici, pregledal šele ob 14.45. In nato je med carskim rezom, ki so ga naredili ob 17.15, deklica umrla.
Strti starši so po dekličini smrti od bolnišnice zahtevali zdravniško dokumentacijo. Neuspešno, saj naj bi se bila ta izgubila. Dva meseca po porodu pa se je izkazalo, da so v bolnišnici mrtvo novorojenčico odložili kar na bolnišnično smetišče, je zdaj povedal odvetnik staršev. Pravi tudi, da je bila s tem očetu in materi odvzeta pravica, da se dostojno poslovita od otroka, prav tako pa nista imela možnosti izbire, ali bosta in na kakšen način poskrbela za pokop trupelca.