STOCKHOLM – Zamaskiranega moškega, ki je z mečem vdrl v šolo Kronan v Trollhättanu, enega človeka ubil in jih pet ranil, so ustrelili policisti, hudo ranjenega so odpeljali v lokalno bolnišnico, kjer so ga takoj operirali, je povedal predstavnik bolnišnice Niklas Claesson. Umrl je odrasel človek, učitelj, dva fanta, stara 11 in 15 let, zdravijo zaradi vbodnih ran, njuno zdravstveno stanje je resno.
Policijski predstavnik Thomas Fuxborg je povedal, da je napadalec star okoli 20 let, oborožen je bil z več ostrimi predmeti, podobnimi nožem. Fuxborg je povedal še, da je policija v napadalca izstrelila dva naboja. Ali je napadalec kakor koli povezan s šolo, še ni znano. Švedski mediji so poročali, da je vodstvo šole v četrtek zjutraj organiziralo sestanek na zahtevo učiteljev, ki so izrazili skrb zaradi pretirane odprtosti šole: v tej je namreč kavarna za zunanje obiskovalce, prek katere učenci dostopajo v svojo jedilnico, ravno zaradi kavarne pa ni mogoče nadzorovati, kdo vstopi v šolo. Šolo v industrijskem kraju na zahodu države, 75 kilometrov severno od švedskega drugega največjega mesta Göteborg, obiskuje 400 otrok, starih od šest do 15 let.
Policisti so se nemudoma odzvali na klic v sili, ko so jim sporočili, da je v šoli zamaskiran moški, oborožen z mečem, ki je v šolski jedilnici napadel človeka. Bilo je ob 11.45, žrtev je umrla takoj, so sporočili policisti in še, da so vse učitelje in učence evakuirali. Poleg policije je prišlo več reševalnih vozil, eno se je zaletelo v poslopje.
Če ne bi tekel, bi ga ubil
Fotograf Stefan Benhage je povedal, da je na šoli nastal kaos, mnogi učenci so jokali. Učencev višjih razredov je izjavil: »Bil sem v razredu, pri pouku, ko je sošolko poklicala sestra in jo posvarila, da je na šoli morilec. Zaklenili smo vrata razreda, učitelj pa je bil še na hodniku. Hoteli smo ga posvariti, nekaj nas je šlo na hodnik, videl sem morilca, nosil je masko in meč. Učitelja je zabodel. Potem je morilec tekel za mano, stekel sem v drug razred. Če ne bi tekel, bi me ubil.«