PREVIDNO

VIDEO: V Sao Paulu v streljanju usmrtili 18 ljudi

Posnetek enega od napadov prikazuje skupino zamaskiranih napadalcev, kako vstopijo v bar, ukažejo prisotnim, naj dvignejo roke, nato pa začnejo streljati nanje.
STA, A. L.
 16. 8. 2015 | 09:21
 9. 9. 2025 | 10:13

SAO PAULO – V nizu strelskih napadov v največjem brazilskem mestu Sao Paulo je bilo ponoči ubitih 18 ljudi. Nekatere so zamaskirani napadalci hladnokrvno ustrelili v barih. Umori so pretresli državo, ki je sicer vajena podobnega nasilja.

Posnetek enega od napadov, ki ga je predvajala televizija Globo News, prikazuje skupino zamaskiranih napadalcev, kako vstopijo v bar, ukažejo prisotnim, naj dvignejo roke, nato pa začnejo streljati nanje. Po navedbah nekaterih prič so napadalci svoje žrtve najprej povprašali po imenih in kriminalni preteklosti, nato pa jih ustrelili.

Največji poboj letos

Val napadov se je v obdobju nekaj več kot dveh ur zgodil v predmestjih Sao Paula Osasco in Barueri. »Z gotovostjo lahko rečem, da je to največji poboj letos,« je dejal vodja mestnega oddelka za nacionalno varnost Alexandre de Moraes.

Posnetki napadov po mnenju župana Osasca podpirajo teorijo, da so bili umori povračilni ukrep. Ne izključujejo niti povezave s policijo. Primer bi namreč lahko bil povezan z dvema ropoma – v enem od njih je bil pretekli teden ubit vojaški policist, v drugem pa varnostnik. Obe smrti sta se namreč zgodili v soseskah, ki so bile ponoči tarče napadov.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
ZDRAVJE
Promo
TVEGANJE
POČITNIŠKA MALHA
Promo
KULTURA
Promo
OSEBNE FINANCE
TEŽKE RAZMERE
Promo
PODJETNIŠTVO
Sovoznik
Promo
SPREMEMBA
Promo
ŽIVLJENJE
PRESENEČENJE
INTERVJU
Promo
SKRB ZASE
Promo
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
ZDRAVJE
Promo
DOGODKI PO SLOVENIJI
PremiumPromo
FRANJA
VIDEO
Promo
BOLEČINE V HRBTU
Promo
DONOSNO
Promo
POVEZANI