LJUBLJANA – V tokratni anketi na našem spletnem portalu smo bralce povprašali, kaj menijo o morebitnem prihodu večjega števila beguncev v Slovenijo zaradi zapiranja mej v sosednji Madžarski.
57 odstotkov sodelujočih v anketi meni, da še lastnih revežev ne zmoremo nahraniti, kako bomo potem šele prišleke, in da naj se z begunci ukvarjajo bogate države. 26 odstotkov bralcev se je strinjalo, da je treba ločiti vojne begunce od ekonomskih migrantov in da je slednje treba poslati domov, preostalim pa dati azil v okviru kvot.
Slaba petina sodelujočih v anketi je mnenja, da beguncem omogočimo le prehod in nadaljevanje poti proti severu, saj Slovenija ni obljubljena dežela. Z izjavo, da bi Slovenci morali begunce sprejeti z odprtimi rokami, saj bi s tem imeli priložnost pokazati gostoljubje in svetovljanstvo, pa so se strinjali le štirje odstotki bralcev.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
