ANKETA

Begunce bi z odprtimi rokami sprejela le peščica Slovencev

57 odstotkov sodelujočih v tokratni anketi meni, da še lastnih revežev ne zmoremo nahraniti.
Ma. F.
 17. 9. 2015 | 09:10
 9. 9. 2025 | 06:22

LJUBLJANA – V tokratni anketi na našem spletnem portalu smo bralce povprašali, kaj menijo o morebitnem prihodu večjega števila beguncev v Slovenijo zaradi zapiranja mej v sosednji Madžarski. 

57 odstotkov sodelujočih v anketi meni, da še lastnih revežev ne zmoremo nahraniti, kako bomo potem šele prišleke, in da naj se z begunci ukvarjajo bogate države. 26 odstotkov bralcev se je strinjalo, da je treba ločiti vojne begunce od ekonomskih migrantov in da je slednje treba poslati domov, preostalim pa dati azil v okviru kvot.

Slaba petina sodelujočih v anketi je mnenja, da beguncem omogočimo le prehod in nadaljevanje poti proti severu, saj Slovenija ni obljubljena dežela. Z izjavo, da bi Slovenci morali begunce sprejeti z odprtimi rokami, saj bi s tem imeli priložnost pokazati gostoljubje in svetovljanstvo, pa so se strinjali le štirje odstotki bralcev.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
FINANCE
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PremiumPromo
FRANJA
Photo
PRESENEČENJE
Sovoznik
Promo
KOLENO
Promo
KJE POLNITI
PromoPhoto
ZANIMIVO
PromoPhoto
ZDRAVJE
SUVERENOST
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
VIDEO
Promo
DONOSNO
TEŽKE RAZMERE
Promo
ELEKTRIKA
Promo
LEPOTA