LJUBLJANA – Kot smo že poročali, je kirurg Erik Brecelj po včerajšnji seji onkološkega inštituta medijem povedal, da je dobil informacijo, da se zanj pripravlja odpoved delovnega razmerja, kar pa je vodstvo zanikalo.
»Ko bom dobil odpoved, se ne bom pritožil. Dokumentacijo bom imel pripravljeno za predajo. Če ta družba ne želi, da sem tam, pač ne bom,« je Brecelj povedal v Odmevih. Priznava, da je zelo naporen sodelavec, v tej zgodbi pa se nikakor ne vidi kot žrtev. »Žal mi je zato, ker sem bil s srcem v tej bolnišnici, in lahko končno rečem, da je svet zavoda pod predstavniki vlade odlično opravljal svoje delo in da tudi razumejo, zakaj je prihajalo do afer v preteklosti,« je pojasnil.
»Zdravstvo je odsev stanja v družbi«
Največjo težavo v tem trenutku vidi v tem, da se člane sveta »žali v javnosti, da jih direktor napada in ponižuje ob tem, ko delajo odlično delo. Zame je operacija, ki traja ves dan, veliko bolj zahtevna in težka kot biti direktor onkološkega inštituta. Ni taka znanost biti direktor,« je še dejal. Ponovil je, da bo, če bo dobil odpoved, tudi odšel.
»Žal so v zdravstvu posamezniki, ki nam kvarijo ugled. Politika bi morala dovoliti ljudem, ki imajo pozitivne ideje in poštene namene, da pridejo do izraza in te ideje udejanjijo, namesto da dovoli, da nekdo, ki dokazano svojega dela ni opravil, kot bi moral, žali in napada v javnosti. Tega si ministrica ne sme privoščiti,« je bil kritičen Brecelj. Ob tem je imel v mislih direktorja Janeza Remškarja, ki ga svet inštituta na želi več na direktorskem stolčku.
V zadnjih desetih letih se je bistveno premalo spremenilo ali premaknilo na bolje, meni Brecelj, ki je prepričan, da je zdravstvo odsev stanja v družbi.
Poklicali smo tudi Remškarja in želeli dobiti tudi njegovo izjavo o Brecljevem nastopu v Odmevih ter odločitvi ministrice, vendar Brecljevih izjav ni želel komentirati. V kratkem bo javnosti posredoval odziv na odločitev ministrice Milojke Kolar Celarc, da podpira svet onkološkega inštituta.
Ministrstvo za zdravje podpira svet onkološkega inštituta Ministrstvo za zdravje podpira svet onkološkega inštituta, ministrica za zdravje Milojka Kolar Celarc pa je že dala predlog vladi, da poda soglasje k razrešitvi generalnega direktorja Janeza Remškarja. Postopek je v vladni proceduri, sporočajo z ministrstva za zdravje. |