
Galerija

LJUBLJANA – Premier Miro Cerar je danes ocenil, da hrvaška stran v skladu z mednarodnopravnimi pravili ter s pravili v arbitražnem sporazumu ne more izstopiti iz arbitražnega procesa. Kot je dodal po pogovorih z ruskim premierjem Dmitrijem Medvedjevom, je to ugotovilo tudi arbitražno sodišče v Haagu, ko je sporočilo, da se bo arbitražni proces nadaljeval.
Dodal je, da v Sloveniji že poteka postopek imenovanja novega arbitra.

Slovenski premier je sicer danes še pozval k umiritvi strasti. »Menim, da je prav, da se politične strasti umirjajo in se jih ne spodbuja ne na naši ne na hrvaški strani,« je poudaril Cerar.
Izrazil je še željo, da bi v duhu dobrososedskih odnosov na vsaki strani prispevali k temu, da se bo arbitražni proces nadaljeval in da bo lahko sodišče zaključilo delo ter razrešilo sporazum po arbitražni poti, ki je po njegovih besedah pomemben primer, kako se lahko spori med državami urejajo na praven in konstruktiven način.
Medvedjev pa je na novinarski konferenci izrazil mnenje, da afere niso produktivne, ter izrazil željo, da bi države spoštovale dogovore ter težave reševale na prijateljski način.