
Galerija

LJUBLJANA – Pred kratkim smo poročali o zapletih premierja Mira Cerarja v zvezi s soglasji, ki naj bi jih dobil od fakultete, da je lahko opravljal popoldansko dejavnost, a stvari so se zapletle še bolj, ko se je izkazalo, da soglasij nihče na najde.
Za mnenje o njegovih dejavnostih in predavanjih smo povprašali tudi naše bralce. »Miro Cerar je trdil, da je imel soglasje fakultete za delo (in zaslužek) zunaj nje. Zdaj pisnih soglasij nihče na najde,« se je glasila anketa, v kateri je sodelovalo 451 bralcev.
Več kot polovica bralcev (52 odstotkov), ki so sodelovali, meni, da to ni nič čudnega, saj pisnih soglasij najbrž nikoli ni bilo.
Malo manj kot tretjina (29 odstotkov) jih pravi, da je vse skupaj samo metanje peska v oči, da se politika ne bi ukvarjala z resnejšimi temami.
Skoraj pol manj (14 odstotkov) jih trdi, da gre za še en napad in manipulacijo tistih, ki bi radi zrušili Cerarjevo vlado.
Šest odstotkov je prepričanih, da gre za norišnico, saj se vpleteni sploh niso uskladili, ali Cerar res potrebuje soglasje.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
