KRITIKA KRITIKE

Erlah bo zaradi zapisov o migrantih ostal brez novinarske nagrade

Združenje novinarjev in publicistov se strinja, da so kritična mnenja, tudi o begunski problematiki potrebna, a Erlah je prestopil meje.
K. K.
 29. 8. 2015 | 11:20
 10. 9. 2025 | 08:07

LJUBLJANA – »Obveščamo vas, da bo Združenje novinarjev in publicistov (ZNP) začelo postopek za odvzem novinarske nagrade Boruta Meška Sebastjanu Erlahu. Prepričani smo namreč, da so njegovi zapisi o migrantih z Bližnjega vzhoda presegli vse meje še sprejemljivega in dopustnega, posredno pa škodo delajo tudi ZNP,« sporoča upravni odbor združenja. Erlah sicer ni član ZNP, je pa prejemnik novinarske nagrade, ki jo podeljuje združenje, zato ga mnogi povezujejo z njim.

To je izjava, ki je Erlaha stala nagrado.

V združenju se strinjajo, da so »različna, tudi kritična, mnenja o begunski problematiki potrebna, vendar pa nikakor ne smejo služiti širjenju sovraštva ali celo spodbujanju nasilja. Prepričani smo, da izjav, ki si jih je privoščil Erlah, ne bi podpiral niti Borut Meško, ki smo ga nekateri tudi osebno poznali.«

 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Sovoznik
Promo
ELEKTRIKA
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
TEŽKE RAZMERE
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
Promo
DONOSNO
Promo
KJE POLNITI
VIDEO
Promo
KOLENO
SUVERENOST
Photo
PRESENEČENJE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
FINANCE
PromoPhoto
ZANIMIVO
Promo
LEPOTA
PremiumPromo
FRANJA
Promo
ZDRAVJE