



... kmalu pa so obleke odpadle.

Pred kmetijami so se pohodniki znova oblekli.








Začeli so oblečeni ...












TRBOVLJE – Znova se je potrdilo, da je v virtualnem svetu lažje biti pogumen kot v resničnem življenju. Medtem ko je na facebooku udeležbo na nevsakdanjem dogodku Pohod nagcev na Kum

Začelo se je že zgodaj zjutraj na železniški postaji Trbovlje. Brez golote, saj so pohodniki podvig začeli temperaturi zraka primerno oblečeni. Nato so (tudi oblečeni) krenili proti Kumu čez Čebulovo dolino. Oblačila so spravili v nahrbtnik na začetku poti, kot je napovedal organizator Mitja Duh, si jih bodo znova nadeli pred vrhom, ob vrnitvi v dolino pa bodo oblačila znova odvrgli.
Kljub marsikakšni težki besedi zaradi tovrstnega pohoda v zadnjih dneh na spletnih omrežjih nagci očitno niso užalili moralnega ali etičnega čuta nikogar. Povsod so jih sprejeli odprtih rok. Na kmetiji so jih pogostili s kozarčkom vina ali dvema, na vrhu v koči so se nemudoma pogreli s toplim čajem, za piko na i pa jih je oskrbnik pogostil še z zavitkom. Prej kot z grajo so jih torej sprejeli s hrano in jedačo ter čestitkami. Tako so polnih želodcev krenili proti dolini, vmes pa so stkali nove prijateljske vezi.