ORMOŽ – Na železniško postajo v Središču ob Dravi je nekaj po 19. uri pripeljal vlak s 1496 migranti iz hrvaškega zbirnega centra v Tovarniku. Hrvaški varnostni organi so tokrat slovenske kolege obvestili o prihodu, tiskovni predstavnik PU Maribor Miran Šadl pa je že pred prihodom povedal, da jih bodo sprejeli v državo. Kot je ob prihodu vlaka dejal za STA, so razmere po nočnem dogajanju zdaj pod nadzorom. Ob prihodu vlaka so vse migrante peš pospremili do sprejemnega centra v Središču ob Dravi, ko bodo tam registrirani, pa se bodo odločali naprej, kam in s kakšnimi prevoznimi sredstvi jih bodo prepeljali.
Policija je na spletni strani objavila, da bodo 300 beguncev odpeljali v sprejemni center Središče ob Dravi, 500 v sprejemni center Gruškovje, okoli 700 pa v več sprejemnih centrov na območju Policijske PU Murska Sobota. Na vlaku, ki je pripeljal iz Dobove, je bilo 1324 tujcev, kažejo podatki, ki jih je policija objavila za 20. uro. Ti bodo nastanjeni v nastanitveni center Šentilj.
Šadl je še dodal, da o morebitnih naslednjih prihodih vlakov iz Hrvaške trenutno nimajo nobenih informacij. Ker se danes na tem območju ni dogajalo praktično nič, so imeli možnost izprazniti vse zbirne centre in migrante prepeljati v Šentilj, kamor so jih nekaj sprejeli tudi z območja PU Celje.
Danes popoldne je bilo iz sprejemnega centra Brežice v nastanitvena centra Šentilj in Gornja Radgona prepeljanih okoli 650 tujcev. Ob 19. uri je bilo v sprejemnem centru Brežice še okoli 2200 oseb, poroča policija. Ker je hladno, so se begunci tam greli tudi tako, da so prižgali listje in vejevje.
Iz Dobove, kjer so bili danes nameščeni tujci, ki so v jutranjih urah prečkali zeleno mejo pri Rigoncah, jih bodo nocoj z 10 avtobusi prepeljali v Postojno in na Vrhniko. Glede na proste kapacitete bodo v nastanitveni center v Šentilj prepeljali še preostale tujce. Na mejnem prehodu Obrežje trenutno ni migrantov.
Milanović o zidu
Ni skrivnost, da so v teh dneh odnosi med Slovenijo in Hrvaško napeti. Je pa danes zvečer o begunski problematiki govoril tudi hrvaški premier Zoran Milanović. »Ko bom videl, da so Slovenci začeli graditi zid po madžarskem vzoru, ga bomo mi zgradili dvakrat hitreje,« je dejal Milanović v oddaji Veto Jabuka TV.
»Ta zid lahko zgradi vsako budalo. To ni rešitev,« je dejal in ponovil, da je treba begunsko krizo reševati pri izviru, v Grčiji. Dodal je še, da nekateri krizo izkoriščajo za nabiranje političnih točk in da Avstrija ni zaprla meja niti tega ne more, saj da je danes o tem govoril z avstrijskim kanclerjem Wernerjem Faymannom, Milanovićeve besede navaja portal 24sata.hr.