
Galerija

Poročali smo že, da je premier Robert Golob po koncu današnje zadnje seje vlade, ki jo je vodil štiri leta, izpostavil, da je »Slovenija stabilna in varna, to je največ, kar lahko zapustimo kot dediščino,«.Bolj kot točke dnevnega reda zadnje seje vlade Roberta Goloba je v oči zbodlo dejstvo, koga tam ni bilo: manjkali so vsi ministri SD-ja Matjaža Hana. Teh ni bilo tudi na poslovilni tiskovni konferenci vlade.
Predsednik SD Matjaž Han je pojasnil, da so bili vsi štirje upravičeno odsotni. Sam se je predsedniku vlade opravičil zaradi že prej dogovorjenega obiska na Dnevu medgeneracijskega sožitja v organizaciji Zveze društev upokojencev Slovenije.

Obenem je zatrdil, da v ozadju današnjih izostankov njihovih ministrov ni zarot. Po njegovih besedah pa lahko kakšen spin prikrije tudi kakšno drugo današnje poročanje v medijih, s čimer je namignil na pisanje portala Info360 o tem, kako so ministri odhajajoče vlade glasovali glede pridružitve Slovenije tožbi proti Izraelu.
»Že prejšnji teden smo imeli zadnjo sejo vlade, kosilo, predsedniku vlade smo dali tudi darilo, smo se na nek način poslovili,« je navedel Han. Kot zanimivo pa je izpostavil tudi, da so doslej na kar nekaj ministrstvih še pred iztekom mandata razrešili več državnih sekretarjev. »Na našem ministrstvu nismo še nobenega, v petek bomo pač šli vsak svojo pot,« je sklenil.
Na njemu lasten način se je na dogajanje na zadnji seji vlade odzval šef SNS Zmago Jelinčič Plemeniti: »Ministri SD so Golobu danes pokazali kaj si mislijo o njegovem vodenju vlade ...«