PO VOLITVAH

Hojs se poslavlja kot minister: sporočil je, kaj bo počel odslej

Vrača se v gospodarstvo.
Hojs se začasno umika iz politke. FOTO: Jure Eržen, Delo
Hojs se začasno umika iz politke. FOTO: Jure Eržen, Delo
Š. R.
 26. 4. 2022 | 07:47
 26. 4. 2022 | 08:16
1:16

S slovesom zdajšnje vlade se od politike vsaj začasno poslavlja Aleš Hojs. Na kandidatni listi stranke SDS ni bil izvoljen za poslanca, poslovil se bo tudi kot notranji minister. V Odmevih na Televiziji Slovenija je sinoči potrdil, kaj bo počel odslej. Dejal je, da se vrača v gospodarstvo. »V slovenski politiki sem od leta 1989, še naprej bom krmaril med politiko in gospodarstvom. V tem trenutku sicer nimam izhoda in se bom vrnil v gospodarstvo,« je povedal Hojs, ki sicer še nikdar ni bil del državnega zbora.

image_alt
Volitve 2022 dan potem: Kmalu pogovori o koaliciji, Janša in Tonin nista vabljena

Pred nastopom na ministrsko funkcijo je bil Hojs zaposlen v Družbi za razvoj infrastrukture (DRI), inženirskem podjetju v lasti države. Na predvolilnih soočenjih je bil sicer govor tudi o njegovi plači na tem položaju, po nekaterih informacijah naj bi ta znašala okoli 8000 evrov bruto, Hojs pa je na Pop TV izjavil, da je okoli 4000 evrov bruto.

image_alt
Kaj sporočajo nasmehi Romane Tomc in Aleša Hojsa? Vprašali smo strokovnjakinjo

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
KJE POLNITI
TEŽKE RAZMERE
VIDEO
Promo
ELEKTRIKA
SUVERENOST
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
Promo
LEPOTA
PromoPhoto
ZANIMIVO
Sovoznik
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
FINANCE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
DONOSNO
Promo
KOLENO
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PremiumPromo
FRANJA
Photo
PRESENEČENJE