GLAS LJUDSTVA

»Hrvaška? Ne, hvala«

Večina sodelujočih v naši anketi so zmotili šikaniranje Slovencev in visoke cene.
M. U., T. L.
 20. 8. 2015 | 21:08
 9. 9. 2025 | 10:53

S sosednjo Hrvaško ima Slovenija precej buren odnos: so obdobja, ko sta državi najboljši prijateljici, in obdobja, ko ni tako. Po prisluškovalni aferi Piranleaks

in težavah pri arbitražnem postopku so odnosi med državama trenutno malce, če lahko rečemo, napeti ... V tem politično in dopustniškem razgretem času pa smo bralke in bralce v anketi povprašali, kaj menijo o dopustovanju na Hrvaškem.

Večina, kar 42 odstotkov, jih je izbralo odgovor, da jih Hrvaška ne bo videla več zaradi šikaniranj Slovencev, pajkov, ki odvažajo samo avte slovenskih turistov, in zasoljenih cen. Slaba tretjina sodelujočih (33 odstotkov) ostaja navdušenih nad sosedi, saj so izbrali odgovor, da je na Hrvaškem odlično ter da imajo sosedje še vedno najlepše morje in najprijaznejše ljudi.

Dobra četrtina pa je do Hrvaške brezbrižna in pravijo, da jim je za Hrvaško vseeno, saj jim je recesija odnesla dopust in se zato hladijo doma. V lavorju in z mrzlo brisačo.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Photo
PRESENEČENJE
Promo
ZDRAVJE
Promo
OSEBNE FINANCE
Promo
SKRB ZA VARNOST
Photo
POČITNIŠKA MALHA
TEŽKE RAZMERE
VIDEO
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Sovoznik
Promo
ZDRAVJE
PremiumPromo
FRANJA
Promo
POVEZANI
Promo
BOLEČINE V HRBTU
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
DONOSNO
Promo
ZDRAVJE
Promo
KULTURA
INTERVJU
Promo
ŽIVLJENJE
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
SKRB ZASE
INTERVJU
Promo
TVEGANJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO