LJUBLJANA, RIGONCE – Zeleno mejo v Rigoncah je prestopila že tretja skupina migrantov danes. Ta je bila nekaj manjša od 1500 ljudi. Trenutno je v sprejemnem centru Brežice okoli 3700 migrantov, v začasnem centru v Dobovi 700 migrantov, v novem sprejemnem centru v Dobovi pa 3000 tujcev.
»V Rigoncah pred prihodom skupine 1469 tujcev na namestitev v sprejemne centre trenutno čaka še okoli 1000 tujcev, ki so zeleno mejo prestopili pred nekaj urami. Ponoči so policisti zagotovili tudi avtobusni prevoz tujcev iz Rigonc v sprejemni center Brežice,« so danes sporočili iz PU Novo mesto.
In medtem ko nekateri beguncem izrekajo dobrodošlico, jih drugi kritizirajo. Odgovorni urednik Mladine Grega Repovž je denimo uvodnik omenjene revije naslovil Dobrodošli, novi sodržavljani. Na to se je odzval vodja največje opozicijske stranke SDS in nekdanji premier Janez Janša. Na twitterju je zapisal: »Repovž najbrž ni pomislil, da z njimi prihajajo tudi navade, po katerih takšne, kot je on, kastrirajo.« Katere navade so to, ni pojasnil ...
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
