LJUBLJANA – Ministrstvo za javno upravo je danes odločilo, da bo družba Simobil ponudnik storitev mobilne telefonije za javno upravo. Za Simobil, ki je oddal najugodnejšo ponudbo, je to zgodovinski uspeh, saj je bil prvič uspešen na tem razpisu, so sporočili iz družbe. Rok za pritožbe na odločitev ministrstva je osem dni.
Prve uporabnike javne uprave bo Simobil v svoje omrežje začel vklapljati predvidoma decembra. Ob tem razmišlja o pripravi posebnih mobilnih in konvergenčnih ugodnosti za družinske člane zaposlenih v javni upravi, so še sporočili.
Obrnjeni vlogi
Javno naročilo, za katerega so se poleg Simobila potegovali še Telekom Slovenije, Tušmobil in Debitel, je bilo sestavljeno iz dveh sklopov. Prvi se nanaša na storitve mobilne telefonije in nakup mobilnih aparatov, drugi sklop pa na storitve prenosa podatkov z uporabo omrežja mobilnega operaterja in nakup opreme za prenos podatkov.
Prvega zdaj izvaja Telekom Slovenije, drugega pa Simobil. Pogodbi z obema potečeta v začetku decembra. Tokrat bosta družbi vlogi obrnili. Telekom je namreč oddal najugodnejšo ponudbo za drugi sklop.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
