

UKC Ljubljana. FOTO: Mavrič Pivk

Prostore so slovesno otvorili tik pred volitvami. FOTO: Instagram

Prostore so slovesno otvorili tik pred volitvami. FOTO: Instagram

Prostore so slovesno otvorili tik pred volitvami. FOTO: Instagram




Skoraj dva meseca po slavnostnem odprtju prenovljenega dela oddelka za nefrologijo v Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana prostori še vedno niso v uporabi, poroča 24ur. Oddelek so odprli 17. marca, le nekaj dni pred volitvami, ob prisotnosti vodstva bolnišnice in predsednika vlade Roberta Goloba. Takrat so predstavili prvi del prenovljenega osmega nadstropja in napovedali bistveno boljše pogoje za bolnike ter zdravstveno osebje.


V Univerzitetnem kliničnem centru Ljubljana so pisno pojasnili, da so bile sobe ob odprtju opremljene v skladu s predvidenimi standardi, vendar da je bila oprema med prenovo začasno premeščena. Televizije so, kot navajajo, do začetka uporabe shranjene, da bi preprečili poškodbe ali odtujitve. Poudarjajo, da oddelek še ni pripravljen za sprejem bolnikov, saj še potekajo tehnični pregledi in meritve, ki so nujni za varno delovanje. Gre za preverjanje vodovodnega sistema, električnih inštalacij ter medicinskih plinov. Šele po zaključku teh postopkov in pridobitvi vseh potrebnih soglasij bodo lahko začeli selitve.
