
Galerija

LJUBLJANA – »Pred nami je še teden dni podobnega vremena, torej vročine, ne obeta se nič novega,« pravi Brane Gregorčič, dežurni meteorolog pri Agenciji RS za okolje (Arso). Jutri popoldne je izjemoma možna kakšna vročinska nevihta na severozahodu države, in sicer na območju Julijskih Alp ali Karavank. Nato sledijo štirje dnevi brez neviht, se pa možnost vročinskih neviht povečuje v drugi polovici prihodnjega tedna.
Pa so v trenutnih okoliščinah razmere zrele tudi za kakšno točo? Gregorčič pravi, da te možnosti še ni videti. Trenutno je v tem smislu sicer precej pestro na območju severu Španije, Francije, na severu Nemčije, pred dnevi pa je bilo precej burno tudi na Balkanu, vendar smo lahko pri nas mirni. »Bomo pa videli, kaj se bo zgodilo v drugi polovici prihodnjega tedna.«
Na Arsu so danes obnovili opozorilo o vročinskem valu, ki pritiska na Slovenijo te dni.

Kje boste preživeli avgustovski vročinski val? Pišite nam.