ZDRAVSTVO

Medicinske sestre so se pomirile

Ministrica bo tudi ponovno pozvala vodstva zdravstvenih zavodov in njihove svete, naj zaposlenim v zdravstveni negi izplačajo nadure.
STA, Mo. S.
 7. 10. 2015 | 15:32
 9. 9. 2025 | 01:39

LJUBLJANA – Ministrica za zdravje Milojka Kolar Celarc in predstavniki sindikatov v zdravstveni negi so na današnjem sestanku sprejeli več sklepov, med drugim tudi glede standardov in normativov za zdravstveno nego in izplačevanja nadur.

Po besedah predsednice sindikata delavcev v zdravstveni negi Jelke Mlakar se tako verjetno ne bodo odločili za stavko. Kot pravi, so se na sestanku dogovorili, da se bodo standardi in normativi, ki so jih v zdravstveni in babiški negi pripravili skozi leta in so zbrani v modri knjižici, priznali za strokovna izhodišča in merila za pripravo kadrovskih načrtov za prihodnje leto.

Poleg tega bodo skupaj z ministrstvom novembra začeli pilotni projekt uveljavljanja standardov in normativov na osnovi kategorizacije bolnikov, ki jo je sprejel zdravstveni svet. Pilotni projekt se bo izvajal na intenzivnih oddelkih po vseh zdravstvenih zavodih po državi, pa je po sestanku pojasnila Kolar Celarčeva. Ministrica bo tudi ponovno pozvala vodstva zdravstvenih zavodov in njihove svete, naj zaposlenim v zdravstveni negi izplačajo nadure.

Sindikat delavcev v zdravstveni negi Slovenije bo po besedah Mlakarjeve v četrtek vseeno izvedel sejo republiškega odbora, a glede na danes dogovorjeno očitno ne bo stavke, ki so jo napovedovali.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
NASVET
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
SPREMEMBA
VIDEO
Promo
PRIHODNOST
Sovoznik
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
POVEZANI
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
RECEPTI
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
DONOSNO
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
ZDRAVJE
PromoPhoto
KULTURA