VARUHI MEJE

Ministrica hvali: Policija pokazala, da zna braniti schengensko mejo

Cerar: Slovenija ostaja varuh schengenske meje.
STA, M. U.
 21. 9. 2015 | 17:00
 9. 9. 2025 | 07:00

LJUBLJANA – Slovenija je odgovorna in kredibilna članica EU, policija pa je Evropi pokazala, da zna braniti schengensko mejo, je na seji državnega zbora poudarila notranja ministrica Vesna Györkös Žnidar, ki v prihodnje izpolnjevanje dolžnosti pričakuje tudi od Hrvaške. Varnostne razmere so v tem trenutku zadovoljive, poskrbljeno pa je tudi za policiste, je zatrdila.

Notranji ministrici je vprašanje na današnji seji zastavil poslanec NSi Jernej Vrtovec. Pohvalil je odziv policije na prvi val migrantov, ki je konec tedna prišel v Slovenijo. Zanimalo pa ga je, ali bi bila vlada pripravljena tudi v primeru znatno večjega števila beguncev. Obenem jo je povprašal kako komentira informacijo o nevzdržnih delovnih pogojih policistov.

Györkös Žnidarjeva je v odgovoru med drugim pojasnila, da se na migracijski tok pripravljajo že od lani. Zavedajo se, da gre za različne kategorije tujcev in da je množična zlasti kategorija tistih, ki nezakonito preidejo mejo, za mednarodno zaščito pa ne zaprosijo.

Cerar: Slovenija ostaja varuh schengenske meje

Izziv, ki ga pred Evropo predstavlja begunska kriza, je eden največjih izzivov v naši sodobnejši zgodovini, je prepričan premier Miro Cerar. Znova je poudaril, da Slovenija ne načrtuje vzpostavitve koridorja, pač pa ostaja varuh schengenske meje, pri čemer Cerar pričakuje pomoč EU.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
ZAPOSLITEV
Promo
POVEZANI
Promo
NASVET
Sovoznik
Promo
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
ZAUPANJE
Promo
ZDRAVJE
Promo
RAST
Promo
RECEPTI
Promo
TVEGANO
Promo
OSEBNE FINANCE
Promo
NAPAD
Promo
BOLEČINE V HRBTU
POČITNIŠKA MALHA
Promo
IZGUBA
Promo
SKRB ZASE