#CISTMIM

Ministrica spodbuja k selfijem

Ministrstvo poziva mlade, naj z objavo selfijev podprejo akcijo o nesprejemljivosti nasilja nad ženskami.
T. B.
 13. 10. 2015 | 21:43
 9. 9. 2025 | 00:45

LJUBLJANA – Ministrstvo za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti, ki ga vodi Anja Kopač Mrak, v okviru kampanje Vesna – živeti življenje brez nasilja začenja ozaveščanje mladih o nesprejemljivosti nasilja nad ženskami in dekleti. V okviru kampanje mladostnike vabijo, naj na facebooku ministrstva objavijo selfi in s tem pokažejo, da nasprotujejo tovrstnemu nasilju.

»Nasilje je čist' mim'«

Poleg selfija, ki ga objavite na facebooku ministrstva, mladostniki pripnite še oznako Nasilje je #cistmim, pozivajo na ministrstvu. S tem boste promovirali idejo nenasilja in izrazili spoštovanje človekovim pravicam žensk.

Selfi za mamo, sestro, sošolko in prijateljico

Pomembno je, pravijo na ministrstvu, da mladi dobijo informacije o nesprejemljivosti tovrstnega nasilja, da ga znajo prepoznati in primerno ukrepati. »V Sloveniji je namreč vsaka druga ženska od dopolnjenega 15. leta starosti že doživela eno od oblik nasilja ... Vsak objavljen selfi zato pomeni nasprotovanje nasilju nad mamo, sestro, sošolko in prijateljico,« sporočajo z ministrstva.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
FINANCE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
PremiumPromo
FRANJA
INTERVJU
Promo
ZDRAVJE
Promo
POVEZANI
Sovoznik
Promo
DONOSNO
Promo
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE
TEŽKE RAZMERE
Photo
PRESENEČENJE
Promo
ŽIVLJENJE
VIDEO
PromoPhoto
SPREMEMBA