

Fotografija je simbolična. FOTO: Getty Images

Fotografija je simbolična. FOTO: Getty Images

Fotografija je simbolična. FOTO: Getty Images



Novo Gorico in okolico je v četrtek pozno zvečer zajelo večje neurje, ki je zalivalo objekte, padala je tudi toča. Med drugim je poplavilo dva vrtca in eno od novogoriških srednjih šol. V regijskem Centru za obveščanje so zabeležili 15 dogodkov, je povedal poveljnik regijskega štaba Civilne zaščite za Severno Primorsko Samo Kosmač.

Poplavilo je tudi nekaj javnih objektov, med drugim prostore Tehniškega šolskega centra ter vrtca Kekec in Centralnega vrtca. V podvozu pod železniškim mostom v Solkanu pa je v vodi ostal ujet osebni avtomobil.
Nekaj težav so imeli tudi zato, ker je sodra prekrila velike klimatske naprave, ki jih je bilo potrebno očistiti. O sodri so poročali tudi iz drugih krajev na severnem Primorskem. Toča je verjetno precej škode povzročila tudi v naravi in na kmetijskih površinah, kar pa se bo pokazalo šele po današnjem ogledu.