SPOR

Modna hiša Lanvin ostala brez oblikovalca

Po praznini v Diorju je brez oblikovalca ostala še hiša Lanvin.
Da. M.
 29. 10. 2015 | 11:40
 9. 9. 2025 | 03:47

Po presenetljivi novici, da Raf Simons zapušča modno hišo Dior, je še bolj presenetilo, da francosko modno hišo Lanvin zapušča Alber Elbaz, ki je bil tam kreativni direktor kar 14 let. »Ob mojem odhodu iz Lanvina, ki je posledica odločitve vodilnih v družbi, želim izraziti hvaležnost in tople misli vsem, ki so sodelovali z mano zadnjih 14 let. Rad bi izrazil naklonjenost do svojih čudovitih kolegov v Lanvinovih ateljejih, ki so me spremljali, dopolnjevali in podpirali moje delo. Skupaj smo spoznali kreativne izzive, s katerimi smo Lanvin ponovno postavili med najprestižnejše modne hiše,« je ob odhodu povedal Elbaz.

Znano je, da je imel izraelski oblikovalec Elbaz z večinsko lastnico družbe Shaw-Lan Wang in izvršno direktorico Michele Huiban v zadnjem času nesporazume.

Nekateri modni portali so že zapisali, da se lahko oktober 2015 zapiše kot najbolj žalosten mesec v modni industriji.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
OSEBNE FINANCE
Promo
POVEZANI
Promo
PRVA POMOČ
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
NEPREMIČNINE
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
TVEGANO
PromoPhoto
ZAUPANJE
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
Photo
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE
Sovoznik
Promo
IZGUBA
PromoPhoto
NASVET
Promo
RAST
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
Promo
NAPAD
Promo
KULTURA
Promo
GOSPODARSTVO