Po presenetljivi novici, da Raf Simons zapušča modno hišo Dior, je še bolj presenetilo, da francosko modno hišo Lanvin zapušča Alber Elbaz, ki je bil tam kreativni direktor kar 14 let. »Ob mojem odhodu iz Lanvina, ki je posledica odločitve vodilnih v družbi, želim izraziti hvaležnost in tople misli vsem, ki so sodelovali z mano zadnjih 14 let. Rad bi izrazil naklonjenost do svojih čudovitih kolegov v Lanvinovih ateljejih, ki so me spremljali, dopolnjevali in podpirali moje delo. Skupaj smo spoznali kreativne izzive, s katerimi smo Lanvin ponovno postavili med najprestižnejše modne hiše,« je ob odhodu povedal Elbaz.
Znano je, da je imel izraelski oblikovalec Elbaz z večinsko lastnico družbe Shaw-Lan Wang in izvršno direktorico Michele Huiban v zadnjem času nesporazume.
Nekateri modni portali so že zapisali, da se lahko oktober 2015 zapiše kot najbolj žalosten mesec v modni industriji.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
