



22. avgusta sta se ministrica Katičeva in župan Kontič družila tudi na teniškem turnirju v Velenju.



VELENJE, VALJEVO – Zgodba o ministrici za obrambo Andreji Katič in njenem dopustniškem potovanju z nekdanjim šefom, županom Velenja Bojanom Kontičem, se vse bolj zapleta.


Kaj poreče protikorupcijska komisija?
So pa na velenjski občini priznali, da je z uradno delegacijo občine potovala tudi ministrica za obrambo. In to kar v osebnem vozilu občine, čeprav je minister za obrambo v Sloveniji varovana oseba, ki ji davkoplačevalci plačujemo šoferja, avtomobil in varnostnika. Tudi za čas, ko je na dopustu. Zato se pojavljajo številni komentarji na naši spletni strani, ali Katičeva sploh potrebuje varovanje, če se doma ne počuti varno, na potovanju pa.
Ministrica za obrambo Katičeva se je, to so sporočili z ministrstva, pustila tudi častiti. V Valjevu je ena najvišjih funkcionark slovenske vlade živela na račun tamkajšnjega občinskega proračuna, saj so ji stroške nastanitve plačali gostitelji. Na občini, kjer je bila zaposlena vse življenje, v tem ne vidijo problema. Pojasnjujejo: »Andreja Katič, ministrica za obrambo, je Valjevo obiskala kot bivša direktorica občinske uprave. Velenje in Valjevo sta prijateljski mesti že od leta 2007. Andreja Katič, ki je bila direktorica velenjske občinske uprave več kot 10 let, je bila v času trajanja obiska na dopustu in je delegacijo iz Velenja spremljala na povabilo župana Mestne občine Velenje Bojana Kontiča. Predstavniki velenjske občine so v Valjevo potovali z osebnim vozilom in občina z obiskom Andreje Katič v Valjevu ni imela dodatnih stroškov.«
Ali je takšno ravnanje ministrice za obrambo sprejemljivo, smo vprašali tudi Komisijo za preprečevanje korupcije (KPK), ki jo vodi Boris Štefanec. Pojasnila od tam še pričakujemo.
Letos sta potovala že v Republiko srbsko
Kolegi iz Srbije sporočajo, da so medijske objave o skrivnem srečanju povzročile precejšnji nemir znotraj valjevske občine.
Katičeva je pred ministrsko funkcijo, ki jo je zasedla, ko je moral oditi njen strankarski kolega Janko Veber (SD), opravljala funkcijo poslanke in podpredsednice državnega zbora. A je, kot je razvidno s spletne strani velenjske občine, tudi takrat s Kontičem potovala kot članica delegacije velenjske občine.
Spodaj objavljamo sporočilo, ki so ga na spletno stran občine obesili 18. marca letos.
