Neuradno: Desus odločen, da gre v Janševo vlado

Vstopu v Janševo koalicijo naj bi bila naklonjena večina članov sveta stranke.
Aleksandra Pivec. FOTO: Leon Vidic, Delo
Aleksandra Pivec. FOTO: Leon Vidic, Delo
N. B.
 25. 2. 2020 | 19:49
 25. 2. 2020 | 19:56
1:37
Svet stranke Desus naj bi neuradno z veliko večino podprl vstop v vlado pod vodstvom Janeza Janše, poroča 24ur.com. Medtem o vstopu v novo koalicijo še vedno odločajo organi strank SDS, SMC in NSi. Okoli 21. ure bodo stranke uradno sporočile svoje odločitve.

Predsednik Borut Pahor je danes zaključil posvetovanja z vodji poslanskih skupin o kandidatu za predsednika vlade. Svojo odločitev bo sporočil predvidoma jutri, v sredo, 26. februarja 2020.
 

Preberite tudi: Janševa vlada: kako naj bi si razdelili stolčke



Stranke naj bi bile vsebinsko usklajene

Vodja poslanske skupine SDS Danijel Krivec je predsedniku republike dopoldne posredoval predlog za imenovanje prvaka SDS Janeza Janše za mandatarja. Predstavil mu je dosedanji potek dogovorov za novo vlado, Pahorjeva odločitev glede predloga pa je po besedah Krivca stvar njegove presoje. Stranke so vsebinsko usklajene.

Potencialni partnerji za novo vlado SDS, SMC, NSi in Desus so vsebinsko zadeve uskladile, dokončne odločitve pa so v pristojnosti organov strank, ki zasedajo v popoldanskih urah.
Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Sovoznik
PromoPhoto
TVEGANO
Promo
NAPAD
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
GOSPODARSTVO
PromoPhoto
NASVET
Photo
ZDRAVJE
Promo
IZGUBA
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
ZAUPANJE
Promo
RAST
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
Promo
PRIHODNOST
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
PromoPhoto
NEPREMIČNINE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
OSEBNE FINANCE