SOCIALNO NAJŠIBKEJŠI

NLB bo odpustil do 1000 evrov dolga

V banki so vloge začeli sprejemati 3. avgusta, sprejemajo pa jih do 31. oktobra.
STA, Ma. F.
 7. 8. 2015 | 17:59
 9. 9. 2025 | 09:19

LJUBLJANA – Največja slovenska banka NLB, ki je kot prva banka pristopila k projektu za odpis dolgov socialno najšibkejšim, je danes sporočila, da bo posameznemu prosilcu odpustila dolg po eni ali več terjatvah, delno ali v celoti, v skupni višini do vključno 1000 evrov. Sicer je k projektu o enkratnem odpisu dolgov pristopilo že več kot 80 podpisnikov.

V NLB so vloge začeli sprejemati 3. avgusta, sprejemajo pa jih do 31. oktobra.

Bankam, ki bodo odpuščale dolgove, se je pridružil tudi NKBM, a je na seznamu podpisnikov na spletni strani ministrstva za delo še ni. Vloge za odpis dolga naj bi v Mariboru začeli sprejemati septembra.

Na Gorenjski banki, ki je tudi podpisnica sporazuma, so z informacijami bolj skopi. Na spletni strani banke pa je mogoče prebrati, da bodo odpisali dolg v primeru, »ko skupni dolg posameznika do banke na dan odpisa ne bo presegal 100 evrov«.

V projektu sodeluje tudi Finančna uprava RS, ki je zapisala, da bodo posameznikom, ki izpolnjujejo pogoje, odpisali dolg do višine 50 evrov.

Na seznamu ministrstva za delo je doslej zbranih 86 podpisnikov – 49 občin, med drugim mestne občine Ljubljana, Maribor, Celje in Velenje, 24 podjetij, tudi Petrol, in 13 komunalnih podjetij iz občin, kot so Kranj, Trbovlje in Črnomelj.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
VIDEO
Photo
POČITNIŠKA MALHA
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
SPREMEMBA
Promo
PRIHODNOST
PromoPhoto
NASVET
PromoPhoto
DONOSNO
PromoPhoto
RECEPTI
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
PromoPhoto
ZDRAVJE
Sovoznik
PromoPhoto
KULTURA
Promo
SKRB ZASE
Promo
ZDRAVJE
Promo
POVEZANI