GANČANI – Gasilsko društvo Gančani v Gasilski zvezi Beltinci je bilo ustanovljeno davnega leta 1924 z namenom pomagati ljudem v nesreči in ob požarih. V zadnjih letih so gasilci iz Gančanov pod vodstvom predsednika Mirana Maučeca postavili kar nekaj mejnikov. Tako so zgradili lep nov gasilski dom in nakupili požarno varnostno opremo ter tako izboljšali varnost v vasi in širše. Gasilci iz Gančan se aktivno vključujejo tudi v sistem zaščite in reševanja. Lani so zaznamovali 90-letnico gasilskega društva, veliko skrb pa posvečajo mlademu gasilskemu kadru. Zdaj so se odločili za posodobitev voznega parka in kupili gasilsko vozilo GVM-1 za prevoz moštva, namenjeno za usposabljanje in hiter prevoz na intervencijo. Osrednji svečan dogodek ob predaji vozila je bil zadnjo avgustovsko soboto pri gasilskem domu v Gančanih, poleg gasilcev iz Gasilske zveze Beltinci pa so se slovesnosti udeležili še uniformirani gasilci s prapori, gasilci iz sosednjih gasilskih društev in pobrateni gasilski društvi Radlje ob Dravi in Suhi Vrh. Gasilcem sta ob novi pridobitvi čestitala predsednik Gasilske zveze Beltinci Andrej Vöröš in župan občine Beltinci Milan Kerman. Z novim vozilom, ki so ga kupili pri podjetju Avto center Škafar v Murski Soboti, bodo gasilci poslej še povečali svojo mobilnost, operativnost in varnost gasilcev ter krajanov. Z novim vozilom se bo lahko na vaje, tekmovanja ali intervencije odpeljalo devet gasilcev, nameščeno ima tudi vlečno kljuko. Celotna investicija je znašala 18.800 evrov, denar pa so prispevali domače gasilsko društvo Gančani, domačini, občina Beltinci, Gasilska zveza Beltinci, Krajevna skupnost Gančani ter uprava za zaščito in reševanje.