LJUBLJANA – Po koncu izredno toplega poletja se zdi, da so zadnji dnevi precej hladni za ta čas. In res je tako. Kot smo izvedeli od dežurnega prognostika pri Agenciji RS za okolje (Arso) Uroša Strajnarja, so zdajšnje temperature nekoliko podpovprečne za prvo polovico septembra, ampak že kmalu se obetajo vsaj malce toplejši dnevi.
Sončno bo, a ne prav toplo
Podobno vreme bo vse do konca tedna. V glavnem bo lepo in sončno vreme, a s precej svežimi jutri. Jutranje temperature se bodo gibale od skromnih dveh pa do 10 stopinj Celzija, dnevne pa okoli 20. Na vzhodu države bo morda nekaj več oblakov, še najtoplejše pa bo na Primorskem, kjer so bo v teh dneh ogrelo do 24 stopinj.
Obeta se prijeten konec tedna
Tako bo vztrajalo do petka, je pojasnil Strajnar. Za konec tedna pa bo zapihal toplejši jugozahodni veter, tako da se bo malo otoplilo. Tudi v notranjosti države bo tako toplo, kot je zdaj na Primorskem, ogrelo se bo do 23 stopinj, v nedeljo pa bo morda tudi 24 ali 25 stopinj Celzija.
Medtem ko bo vikend topel in prijeten ter primeren za kakšen izlet, pa 10-dnevna napoved pravi, da se bo v ponedeljek ali torek vreme skazilo. Od zahoda nas bo namreč dosegla vremenska motnja, ki s seboj prinaša krajevne plohe ali nevihte, vendar pa je do takrat še daleč ...