JESENICE – Poseben vlak z begunci je okoli 22.30 prispel na jeseniško železniško postajo. Na peronu so bili samo policisti in nekaj domačinov, ki so prinesli čevlje in nekaj toplih oblačil. Večina beguncev po vagonih, ki jih je vso pot čez Slovenijo nadzirala policija, je spala. Abdul iz Libanona nam je skozi okno vagona povedal, da je bil današnji dan zanje zelo naporen, predvsem otroke pa je zeblo. V vagonih so se nato pogreli in zaradi tega tudi trdno zaspali. Na peron ni od potnikov izstopil nobeden. Situacija je bila mirna, predvsem zaradi diskretnega dela policistov. Na zadnjem vagonu je veliko žensk z otroki, vendar pa kakšnega joka ali težav ni bilo. Po samo sedmih minutah je vlak že odpeljal na avstrijsko stran.
Dva centra za sprejem
Odkrivamo, kje na Gorenjskem bodo imeli pod nadzorom begunce. Iz naših dobro obveščenih virov smo izvedeli, da se pristojni na Gorenjskem že pripravljajo na sprejem begunskega vala ob odprtju tako imenovanega karavanškega migrantskega koridorja. Begunce bodo sprejemali v opuščeni veletrgovini v Šenčurju, kjer je nekoč imela prostore trgovska veriga Baumax. Objekt je nameščen tik ob izvozu Kranj vzhod v smeri Jesenic v Šenčurju. Drugi center za sprejem beguncev pa bo v obliki šotorišča na karavanškem mejnem platoju, ki je zdaj precej opuščen. Kako naj bi delovale ustrezne službe na teh območjih in kakšno je razpoloženje ljudi ob tem, da jim bodo v bližino zagotovo namestili precejšnje število migrantov, bomo poskušali izvedeti jutri dopoldne.