POUK NA DALJAVO

Odzivi staršev: Nekateri učitelji si ne zaslužijo službe

Ministrica Simona Kustec: Če ne bomo zdravi, se tudi ne bomo mogli učiti ali poučevati.
Dijaki in osnovnošolci od vključno 6. razreda naprej so imeli pouk na daljavo že en teden pred počitnicami. FOTO: Leon Vidic, Delo
Dijaki in osnovnošolci od vključno 6. razreda naprej so imeli pouk na daljavo že en teden pred počitnicami. FOTO: Leon Vidic, Delo
N. Č.
 9. 11. 2020 | 18:30
4:53
Po podaljšanju jesenskih počitnic se k pouku na daljavo vrnili še osnovnošolci. Med starši je pričakovano precej napetosti, saj so morali kot spomladi prevzeti naloge učiteljev. Vsi otroci namreč ne razumejo snovi, ki jo morajo predelati sami, zato jim pri tem skušajo pomagati, če le znajo. Prav tako ni rečeno, da vsi starši poleg učenja obvladajo tudi računalnik, vmes pa je treba pripraviti še malico in kosilo. Kakšni so vtisi glede poučevanja na domu prvi dan? Preverili smo spletna omrežja. Nekateri so verjetno stisnili zobe in o svojih izkušnjah še niso napisali nobene, drugi so opozorili na nekatere pomanjkljivosti (nelektorirano):

TaM: »Popi**** na domu! Dva otroka, dva zooma, en pasji mladič, ki bi se igral in še skuhat bo treba!«

Blažka: »Dodajam še primere, ko otroci nimajo niti zoom sestankov in dobijo samo pisna navodila za delo (tudi zgolj le to, katero novo snov morajo sami predelati). Nato pa nadgradnja temu - otroci z učnimi težavami in tisti, ki jim starši ne znajo ničesar pomagati.«

Maja: »Za starše, ki ste se znašli v učiteljski vlogi, tole je za validacijo vaših izkušenj in čustev. Konkretno po prvem dnevu pri nas pa poročam o še eni izboljšavi v primerjavi s prvim valom: sprotno oddajanje nalog v pregled, ne več 'bomo pregledali v šoli'.«



Scouser: »Hej, Kustečeva. Mi imamo tri šoloobvezne otroke. Vsak zase je danes dobil navodila, kako bodo imeli pouk na daljavo! Jutri zjutraj začnejo! Torej rabim tri računalnike! Kakšna ideja? P.S. Jaz moram tudi delati od doma, ker tako pravi vodstvo podjetja. Torej rabim štiri računalnike! Hvala.«

Sebastjan: Šest mailov za pouk na daljavo v zadnji uri. Če se bo tako nadaljevalo, bomo štrajkali. Pol leta ste imeli časa.«

Nergač: Zdaj sem dobil informacijo, da na neki osnovni šoli poteka pouk na daljavo tako, da učiteljica razdeli neke dokumente, in da navodilo, kaj morajo otroci predelati ... in to je to. Mogoče bi bilo fajn poudariti, da nekateri učitelji delajo dobro, nekateri pa si ne zaslužijo svoje službe.«

Selma: »Dragi starši. Ne razburjajte se, ko spet ne gre vstopiti v e-učilnice. Morate razumeti, ni bilo časa, da bi se pripravili. Bo naslednje šolsko leto bolje, ker bodo vedeli. Tudi Dars je vsako zimo presenečen, ko sneži.«

Jure: »Ko bo enkrat konec teh korona časov, bo mnogo staršev ugotovilo, da lahko še naprej sami šolajo otroke doma. Ko bodo ravno v formi. In tudi zakonodaja to omogoča od leta 1996 dalje.«

Uporabniki Arnesovih spletnih učilnic zaznavajo upočasnjeno delovanje

Starši na daljavo se šolajočih otrok so zjutraj poročali, da se v učilnice ne morejo prijaviti, drugi pojasnjujejo, da so se lahko prijavili, ampak da storitve ne delujejo tekoče. Na Arnesu pa so dopoldne zapisali, da se trudijo, da bodo v kratkem znova zagotovili hitro odzivnost. Nato so sporočili, da so izboljšali stanje in da je odzivnost v učilnicah dobra.
Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
IZGUBA
PromoPhoto
ZAUPANJE
Sovoznik
Promo
SKRB ZA VARNOST
PromoPhoto
NASVET
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
PromoPhoto
TVEGANO
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
PromoPhoto
NEPREMIČNINE
Promo
OSEBNE FINANCE
Promo
GOSPODARSTVO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
RAST
Photo
ZDRAVJE
Promo
NAPAD
Promo
PRIHODNOST