COVID 19

Okužen tudi minister Logar

Za zdaj ne kaže simptomov, odhaja pa v izolacijo.
Anže Logar, minister za zunanje zadeve. FOTO: Jure Eržen
Anže Logar, minister za zunanje zadeve. FOTO: Jure Eržen
Š. R.
 23. 10. 2020 | 18:34
 23. 10. 2020 | 19:33
1:47
Z ministrstva za zunanje zadeve so sporočili, da je z novim koronavirusom okužen tudi minister Anže Logar. Pozitiven je bil na današnjem rutinskem testu za novi koronavirus.

»Za zdaj ne kaže simptomov covida 19, a v skladu s priporočili in zahtevami Nacionalnega inštituta za javno zdravje bodo minister in vsi njegovi ožji sodelavci, ki so bili z njim v stiku, od danes naprej v desetdnevni samoosamitvi,« so na ministrstvu zapisali v sporočilu za javnost.



V zadnjem času je bilo sicer na testih za novi koronavirus pozitivnih več zunanjih ministrov iz držav članic EU. Da sta okužena, sta tako v soboto sporočila že belgijska zunanja ministrica Sophie Wilmes in vodja avstrijske diplomacije Alexander Schallenberg. Schallenbergova tiskovna predstavnica je izrazila sum, da bi se lahko okužil na zasedanju zunanjih ministrov EU 12. oktobra v Luksemburgu, češ da tveganje pomeni že veliko število ljudi, ki se zbere ob tovrstni priložnosti. 

Logar se je te dni mudil v Litvi in se tam med drugim srečal z vodjo beloruske opozicije Svetlano Tihanovsko. 

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Promo
POVEZANI
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
SKRB ZASE
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
KULTURA
PromoPhoto
Izberi poklic, ne stereotip
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Sovoznik
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
PromoPhoto
DONOSNO
PromoPhoto
RECEPTI
PromoPhoto
SPREMEMBA
PromoPhoto
NASVET
Promo
PRIHODNOST
VIDEO
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
ZDRAVJE