POLITIČNI PREOBRAT

Oster zapis Urške Klakočar Zupančič pred prisego nove desnosredinske vlade

Ni ji všeč, ker prihaja do desnosredinske vlade. V svojem zapisu je tudi omenila slavnega grškega filozofa Platona.
Urška Klakočar Zupančič je odšla iz politike. FOTO: Voranc Vogel
Urška Klakočar Zupančič je odšla iz politike. FOTO: Voranc Vogel
M. J.
 17. 5. 2026 | 21:53
 17. 5. 2026 | 21:57
1:31

Kot vse kaže, bomo imeli v Sloveniji kmalu desnosredinsko vlado. Znano je, da bo Janeza Janšo za mandatarja podprla stranka Resni.ca, v desnosredinsko vlado pa gredo tudi NSi, SLS, Fokus in Demokrati. To pa nekdanji predsednici Državnega zbora Urški Klakočar Zupančič ni pogodu.

Na družbenem omrežju Facebook je objavila oster zapis, v katerem je izrazila svoje mišljenje glede trenutne politične situacije pri nas. »Stranka Resnica je desna, populistična stranka in stranka Demokrati je desna, konformistična stranka. Obe sta zrasli na lažeh in obe bosta v naslednjih dneh omogočili, da oblast v Sloveniji spet prevzame SDS, ki je skrajno desna stranka s fašističnim in avtoritarnim načinom delovanja. Spoštovane državljanke in državljani, vsi, ki vam je mar, v kakšni državi živimo: vedite, da se je za svobodo, solidarnost in spoštovanje vredno boriti,« je bila neposredna. 

V svojem zapisu je tudi omenila slavnega grškega filozofa Platona. »Platon je rekel, da je cena za brezbrižnost do javnih zadev to, da nam vladajo zlobni ljudje. Pogum,« je zapisala.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
GOSPODARSTVO
Promo
KULTURA
Promo
PRVA POMOČ
Sovoznik
PromoPhoto
NEPREMIČNINE
Promo
NAPAD
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
ZAPOSLITEV
Promo
OSEBNE FINANCE
PromoPhoto
NOVA GENERACIJA
Promo
IZGUBA
PromoPhoto
TVEGANO
Photo
ZDRAVJE
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
RAST
PromoPhoto
ZAUPANJE
PromoPhoto
NASVET
Promo
PRIHODNOST