ŠE ZADNJI VROČ VIKEND

Pečenko napoveduje nadpovprečno vročino

Jutra v teh dneh so že precej sveža, skoraj jesenska.
Ste se letos že nasončili?
Ste se letos že nasončili?
Mo. S.
 30. 8. 2015 | 07:15
 10. 9. 2025 | 07:55

LJUBLJANA – Zadnje počitniške dneve nas bo razvajalo sonce, zato se ga naužijte, dokler se ga še lahko.

O tem, da nekateri napovedujejo visokih 35 stopinj, smo povprašali tudi dežurnega vremenoslovca pri Agenciji RS za okolje (Arso) Andreja Pečenka. »Ne verjamem, da bo 35. Dan je namreč vse krajši, sonce pa postaja šibkejše. Jutro se tako bolj shladi,« nam je povedal. Ko je bilo res vroče in so bile noči krajše, se te niso tako ohladile in zato so bila toplejša tudi jutra. Nato se je lahko bolj segrel tudi dan. Jutra v teh dneh pa so že precej sveža, skoraj jesenska, tako da kakšnih ekstremnih temperatur čez dan ni pričakovati – morda do 33, več pa najbrž ne.

Je pa res, da se temperature gibljejo precej nad povprečjem za ta čas (konec avgusta). Po besedah Pečenka bomo v teh dneh kar za pet stopinj ali pa še več nad povprečnimi temperaturami, že v naslednjem tednu pa lahko pademo celo pod povprečje …

A o tem več v naslednjih dneh, ko bodo napovedi jasnejše in natančnejše.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
TVEGANJE
Promo
PODJETNIŠTVO
Promo
NAPAD
POČITNIŠKA MALHA
Promo
ZDRAVJE
Promo
RAST
Promo
IZGUBA
Promo
ZAPOSLITEV
Sovoznik
Promo
RECEPTI
Promo
SKRB ZASE
Promo
SKRB ZA VARNOST
Promo
ZAUPANJE
Promo
Izberi poklic, ne stereotip
Promo
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
BOLEČINE V HRBTU
Promo
DOGODKI PO SLOVENIJI