
Galerija

LJUBLJANA – »Sredi naslednjega tedna bom razkril še tri načine, kako pri nas poteka korupcija,« je v TV-klubu na POP TV povedal Rado Pezdir, ki je v petek razburkal javnost s svojo kolumno. Po objavi kolumne so ga mnogi zasuli s sporočili. »Odzivi na moje razkritje so bili smešni, dobival sem tudi SMS-sporočila ljudi, ki jih skrbi, da so tudi oni med sivimi liki,« je o odzivih na lov na sive like s polnimi kufri denarja dejal Pezdir.
Sezona lova je odprta
Poleg tega so Pezdirju ljudje, ki so bili tudi sami žrtve korupcije, začeli pošiljati dokazno gradivo. Pezdir je prepričan, da je sezona lova odprta, vendar pa o imenih za zdaj še noče govoriti. V boju s korupcijo stavi predvsem na civilno družbo. Glede primera Ivana Simčiča pa je povedal le: »On ni poslanec, je pa parazit.«
Ugrabljena država
Rok Praprotnik iz komisije za preprečevanje korupcije (KPK) je zatrdil, da bodo imena objavljena, ko bodo za to izpolnjeni vsi pogoji. Prav tako pa nameravajo tudi v primeru Lea Oblaka pridobiti dokaze. »Ta država je ugrabljena. Upam, da bomo prišli stvari do dna,« je povedal Praprotnik.
Čestitke Pezdirju za pogum
V komisiji so poslancem predlagali sprejetje etičnega kodeksa, predlog komisije pa podpira tudi nekdanji poslanec Miran Potrč. Po njegovem mnenju bodo ljudje stvari jemali resno šele, ko bodo za to izrečene kazni. Dodal je, da bi se vsak poslanec moral dvigniti nad osebni in strankarski interes ter objektivno presoditi, kaj je narobe. »Vsa čast gospodu Pezdirju za korajžo in za vse, kar bo moral prestati, da bo njegova akcija dosegla rezultate,« je Pezdirja pohvalil Potrč. Poleg tega meni, da bo Simčič odstopil, saj je pritisk javnosti premočan.
Z njim se strinja tudi filozof Igor Pribac, ki meni, da ne gre več le za strankarsko zadevo. Po njegovem mnenju je afera Simčič dobila nove razsežnosti, ko se je oglasil predsednik vlade Janez Janša in na njegovo presenečenje Simčiča vzel v bran.